5 טיפים לתכנון מטבח חוץ

לא מעט אנשים בשנים האחרונות בוחרים לבנות מטבח חוץ בגינת הבית שלהם, במרפסת או אפילו על הגג.

הישראלים ידועים כמארחים מוצלחים ולא חסרות סיבות עבורנו לחגיגה.

במידה ואתם רגע לפני בחירת מטבח חוץ, או שוקלים האם מטבח חוץ הוא רלוונטי עבורכם המאמר הזה עבורכם.

אספנו עבורכם 5 טיפים שיעזרו לכם להבין מה חשוב לקחת בחשבון בעת בחירת מטבח חוץ.

 

מדוע מטבח חוץ הוא יתרון?

ישנן משפחות שאירוח הוא חלק אינטגרלי מחייהם, וכמובן שמקום כמו מטבחים הם האזור הפעיל בביתם. בכדי להפוך את החוויה לזורמת ונעימה יותר הוצאת המטבח אל החוץ, אל מקום האירוח, מאפשרת חוויה מלאה שבה כולם יחד וכמובן הופכת את כל האירוע לקל ונוח. מעבר לכך ישנם בישולים עם ריחות כבדים ועשן שיכולים להיספג בקירות ורהיטי הבית, בעת הבישול במטבח חוץ הכל מתנדף החוצה בלי ראיות.

 

טיפ ראשון: בחירת החומרים

כיוון שאנו נמצאים באזור ים תיכוני עם אקלים חב רוב השנה, חשוב לבחור חומרים עמידים בפני השמש, שיחזיקו מעמד תחת השמש היוקדת. את ריצוף מטבח החוץ רצוי לעשות מעץ דק שאינו דוהה תחת השמש. עבור המטבח אותו רצוי לבנות מחומרים חזקים ועמידים לדוגמא: סוגי עץ- איפאה, סידר או טיק. חשוב לזכור שאת העץ ניתן לשלב עם בטון שכמובן, עמיד לשמש.

 

טיפ שני: הצללה

כיוון שבישול הוא דבר האורך זמן, חשוב למקם את המטבח באזור או מוצל או לחילופין ליצור הצללה על ידי פרגולה, או גג במידה וקיים. מקמו את אזור האירוח גם באזור מוצל בכדי לאפשר ישיבה נוחה ומהנה מהארוחה שבישלתם. אף אחד לא היה רוצה לשבת תחת שמש קופחת כשהוא רק מנסה להנות ממנה טעימה.

 

שלב שלישי: שילוב פונקציות

כיוון שאת בישולי החוץ אתם תבצעו במטבח החדש שלכם, חשוב שתמלאו אותה בפונקציות הרלוונטיות לכם. מעבר לגריל ומשטח עבודה אפשר להתקין גם כיור לרחת הכלים שנוצרו ואפילו מקרר לקירור מצרכי המזון. וכל זאת כדי למנוע מכם תיזוז פנימה והחוצה בעת הכנת הארוחה.

 

שלב רביעי: חציצה

ישנם מארחים שירצו להשאיר את אזור העבודה שלהם מוסתר מן האורחים, ועל כן מחיצות הן פתרון נהדר עבורם. שלבו מחיצה דקורטיבית שתאפשר מעבר אור לאזור העבודה שלכם אך עדיין תספק לכם את הפרטיות שאתם רוצים. ולכל שומרי הסדר למיניהם תאפשר להסתיר את אזור העבודה המבולגן.

 

שלב חמישי: אחסנה סמויה

כיוון שמטבח חוץ אינו פעיל באופן יומיומי ובעונת החורף בד"כ אנו לא ננצל אותו, ישנו פתרון המאפשר אחסנה סמויה של המטבח. ישנם ספסלי ישיבה בעלי מושב מתורמם שמאפשרים בתוכם אחסנה של כלים וציוד. כך אתם חוסכים מקום ומייעלים את המטבח שלכם.

 

לסיכום:

חישבו היטב מה מטבח החוץ ישמש עבורכם ומה חשוב שיהיה בו. אחרי שהחלטתם מהן הפונקציות החשובות פנו לאחת מבחרות המטבחים ובדקו מי מהן תציע לכן את המטבח המתאים יותר עבורכם. בחרו בחומרים איכותיים ועמידים, וכל שנותר לכם הוא להתחיל לבשל!

 

פרגולה

השארת תגובה