מטבח כפרי – לחיות בעיר להרגיש בכפר

הגעתם לשלב עיצוב או שיפוץ המטבח ואתם רוצים להרגיש שאתם חיים בכפר ביער רחוק באירופה הקרה.

למרות שאתם כנראה גרים בעיר, זאת בקשה בהחלט הגיונית. הכירו את המטבח הכפרי

כאשר אנחנו מעצבים את הבית שלנו אנחנו שואפים להביא אותו למצב שגם יהיה לנו כיף ונעים להיות בו, אך גם שנרגיש שעשינו כמה בחירות עיצוביות אופנתיות ונתגאה לארח בו אנשים ולהשוויץ בעיצוב ובתכולה שלו. כחלק מעיצוב הבית, אתם חייבים גם למטבח לתת תשומת לב מיוחדת, דווקא בגלל שסביר להניח שתבלו בו המון זמן. הוא חייב להיות פרקטי וכזה שנוח לעבוד בו אך לא פחות חשוב, שיהיה יפה.

 

מטבח כפרי

אחת ההצהרות של עולם עיצוב הבית המודרני הוא דווקא מטבח כפרי. מדובר בעיצוב אשר כבר מזמן לא נחלתם רק של תושבי הכפר אלא ניתן למצוא אותו גם כבחירה אופנתית במטבחי בתים עירוניים ובעצם ממש בכל מקום. המאפיין העיקי של מבטח כפרי הוא ריהוט מעץ מלא, או כזה המשווה תחושה שנוצר מעץ. דמיינו שאתם נכנסים לבקתה כפרית באמצע היער, ניגשים למטבח ומריחים ריח של מרק מתחמם על אש קטנה, איך שהמטבח נראה, זה הוא בגדול מטבח כפרי.

 

שילוב חומרים

למרות שאכן המאפיין הבולט הוא עץ, כלומר ריהוט ומילוי החלל בעץ, דווקא שילוב חומרי גלם במטבח מוסיף לתחושה הכפרית. הכוונה בעיקר למתכת וברזל אשר בדומה לעץ, גם נפוצים במטבחים הכפריים המוכרים לנו מהבתים הכפריים באירופה הנידחת לדוגמא. תוכלו לשלב ארונות עץ עם ידיות ברזל, או אפילו שולחנות עץ עם רגלי מתכת מרשימה. בכל מקרה המטבח שלכם יחייב אתכם לשלב חומרים רק בעקבות כלי האוכל שתהיו חייבים לאכסן במטבח, אך גם אותם, תוכלו לקנות מחומרים ספציפיים אשר ישתלבו בנעימות ובאופנתיות עם שאר העיצוב הכפרי במטבח שלכם.

 

להרגיש בכפר

כמובן שבאם בחרתם לגור בעיר, אתם לא גרים בכפר, אך בהחלט תוכלו לשוות לבית שלכם תחושה של כפר, ובייחוד למטבח שלכם. וויתור על העיצוב המודרני של המטבחים המאופיין בזכוכית, קרמיקה וצבעים בהירים שולטים והחלפתם באלמנטים מעץ וממתכת, ישווה בדיוק את התחושה הזאת לבית שלכם. תוכלו לעצב את המטבח כך שיהיה מצד אחד כמה שיותר פשוט, כלומר ישדר את תחושת הפשטות של הכפר, אבל דווקא יהיה מאובזר בצורה מלאה ומרוהט בשיטות מודרניות וחדישות.

למרות שאתם גרים בעיר, אפילו אם מדובר בדירה בתוך מגורד שחקים, אתם יכולים לבחור כיצד לעצב את הבית שלכם באופן מוחלט (כמובן שעיצוב פנימי). מטבח כפרי הוא בדיוק התשובה לתחושה הכפרית והחמימה שהייתם רוצים ליצור למרות שאתם חיים בעיר. שילוב חומרים ובעיקר עץ וסוגי מתכות, ישיגו לכם בדיוק את התחושה שאתם מחפשים מבלי לאבד מהעיצוב המודרני העכשווי והאופנתי שכולם מחפשים.

 

חלל מעוצב

השארת תגובה