מה זה בקבוק תרמי – וכמה הוא עולה?

בישראל ובפרט ובעולם בכלל, נפוץ המנהג של נשיאת בקבוק מים על מנת להימנע מהתייבשות, בעיקר בקיץ אך גם בחורף. חלקנו מסתפקים בלמלא בקבוק חד פעמים בבית או במשרד. חלקנו יעדיפו לשתות מים מהמתקן במקום העבודה או חדר הכושר ולהשתמש בכוס חד פעמית. בעשורים האחרונים הופיעו בקבוקים טרמיים והפכו לדבר פופולרי בקרב המעדיפים לקחת עימם מים או משקאות חמים. מה זה בקבוק טרמי ומה המחירים שלו? קראו וגלו.

 

מה זה בקבוק תרמי?

המשמעות של המילה תרמי היא הוא שומר על הטמפרטורה או מבודד. ואכן, בקבוק תרמי הינו בקבוק שיש בו שכבת בידוד המאפשרת שמירה על טמפרטורת הנוזל המוכנס לתוך הבקבוק. כלומר הבקבוק התרמי יכול לשמור על המים שאני שותים קרים לאורך זמן או לשמור על התה או הקפה שלקחנו עימנו חמים לאורך זמן.

מה זה בקבוק תרמי

יתרונות הבקבוק התרמי

הבקבוק התרמי עשוי בדרך כלל מחומרים כמו נירוסטה או פלסטיק קשיח ועל כן הם עמידים בפני נפילות, שריטות וכדומה. דבר זה גורם לבקבוקים אלו להישמר לאורך זמן לעומת בקבוקי פלסטיק חד פעמיים שאינם מיועדים לשימוש רב פעמי.

לא רק שהבקבוקים עמידים לאורך זמן ושומרים על הטמפרטורה לאורך זמן, הם גם מסייעים בחיסכון כספי שכן איננו צריכים להוציא כסף על רכישת בקבוקים מפלסטיק. לאור העובדה שבקבוקים אלו הם רב פעמיים הם גם ידידותיים לסביבה שכן הם חוסכים את השימוש בבקבוקים חד פעמיים המזיקים לסביבה.

 

בקבוק תרמי ובריאות

החומרים מהם הבקבוק התרמי עשוי הם בדרך כלל חומרים שאינם פולטים רעלים ובכך אינם מזיקים למים כמו בקבוקי פלסטיק שאם לא נשמור אותם כראוי יכולים להזיק למים שאנו שותים ובכך להזיק גם לנו. בנוסף, לבקבוקים תרמיים יש אטימות מלאה ודבר זה מונע את זיהום המים שאנו שותים מחומרים חיצוניים. המים שאנו שותים נותרים נקיים וטריים ואנו נהנים מהמים ללא סכנה לבריאותנו.

בקבוק תרמי ובריאות

כמה זה עולה לי?

המחיר של בקבוקים תרמיים הוא אולי הדבר היחיד שיכול להרתיע אנשים מלרכוש אותם מאחר ומדובר שמשהו שאינו זול לעומת בקבוקים רב פעמיים מפלסטיק לדוגמא. יחד עם זאת חשוב לזכור שמדובר במחיר יקר יותר אך החיסכון רב יותר מאחר ואלו בקבוקים עמידים לאורך שנים והם שומרים על טמפרטורה לאורך זמן.

מחיר של בקבוק תרמי יכול לנוע מ80 שקלים ועד ל150 או 200שקלים. חשוב לזכור שגם לגודל הבקבוק והנפח שלו יש השפעה על המחיר. לכן חשוב לדעת לבחור את הגודל והנפח שמתאימים לכם ולצרכים שלכם כאשר אתם בוחרים לרכוש בקבוק תרמי.

 

לסיכום

בקבוקים תרמיים הינם פתרון נהדר למי שרוצה לקחת עימו מים לאורך היום או להנות מקפה או תה חם במהלך היום ובנוסף ידידותיים לסביבה ועמידים לאורך זמן.

מה זה בקבוק תרמי - וכמה הוא עולה

השארת תגובה