גרילמן לאירועים

נמאס לכם לעמוד שעות ולנפנף שעות מול הבשר בזמן שכל שאר בני המשפחה והחברים יושבים? עבור אירועים קטנים ומיוחדים ניתן לשכור גרילמן אשר יהפוך את האירוע שלכם לבלתי נשכח

מהו גרילמן מקצועי?

המילה "גרילמן" לקוחה מהשפה האנגלית ומשמעותה – האדם אשר אחראי על הגריל או כמכונה בישראל, "מנגליסט". רבים נוטים להתבלבל בין המונחים ולא להבין באופן מלא את המשמעות של המקצוע. גרילמן מקצוען הוא אדם אשר ביצע למידה משמעותית בנוגע לבשר על האש, אשר כידוע הינו תחום רחב ועשיר מאוד בטכניקות שונות ומשונות אשר דורשות סף מיומנות ומקצוענות גבוהים ביותר, כמו גם ניסיון עשיר בעבודה עם חומר גלם כמו בשר. מדינת ישראל ידועה בצריכה הגבוהה שלה לבשר לנפש, ורבים מעוניינים להגיש לאורחים שלהם מנת בשר איכותית מתוך הבנה כי מדובר במנה אשר עבור רבים נתפסת כבסיסית ובלעדיה שום ארוחה איננה שלמה. הדבר מגיע לידי ביטוי בעיקר כאשר מדובר נתחי בשר איכותיים במיוחד, הדורשים מגע אשר יגרום לבשר להרגיש כמו חמאה, ולא כל אחד יודע לעשות זאת. על כן, גרלימן מקצוען הוא אדם אשר עשה מחקר מקיף ומעמיק אודות רזי הבשר וכיצד יש לטפל בו בכל שלב ושלב, זאת על מנת להגיע לתוצאה מושלמת ובמידת עשייה אשר תתאים לחך ותגרום בין השאר גם לשבירת מיתוסים לגבי כיצד יש להכין בשרים.

גרילמן

מאסטר מיט – הגרילמן המושלם לאירועים

מאסטר מיט הינה חברת הקייטרינג המובילה כיום בישראל לאירועים קטנים, והיא מספקת מגוון רחב של שירותים הכוללים בין השאר סדנאות על האש, קייטרינג אסאדו, קייטרינג על האש לאירועים ועוד. עם ם מאסטר מיט תוכלו ליהנות מגרילמן לאירועים שיהיו אחראים על הכנת וצליית הבשר, זאת באמצעות טכניקות צלייה חדשניות אשר פותחו במשך שנים ארוכות ולאחר התנסויות רבות עם בשרים שונים,  עד למציאת דרך ייחודית וראשונה מסוגה בישראל של טיפול בבשר באמצעות סגנון צלייה ייחודי אשר מורכבות מהשפעות מקומיות ישראליות מודרניות וכן טכניקות בינלאומיות אשר הגיעו כל הדרך היישר מדרום אמריקה, בירת הבשר העולמי. מאסטר מיט מבצעים את הטכניקות הללו אל מול עיניהם של האורחים, בצורה כזאת שהירקות והבשר הצלויים על האש מוגשים ישירות אל השולחנות באופן יצירתי במיוחד, דבר אשר מבטיח גם זמן איכות של בעלי השמחה עם האורחים ובכך להפחית את הלחץ הכרוך בפעולת המנגל, כמו גם חוויה קולינרית יוצאת מגדר הרגיל אשר משלבת מגוון רחב של טעמים הכוללים מעבר לנתחים המוכרים של בשר האסאדו גם נתחים מובחרים כמו נתח קצב מיושן אשר בושל במשך כ 6 שעות, כמו גם תפריט שלם המשלב את מיטב המטבחים בעולם תוך מידת עשייה מדויקת אשר נעשית ע"י מיטב המומחים בתחום שידאגו שאף אורח מהאירוע שלכם לא ייצא רעב.

השארת תגובה